Dlaczego warto wysyłać oferty pobytowe?

Prowadzisz biznes w branży hotelarskiej, więc na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest, aby szybko odpowiadać na zapytania o nocleg. Jednym z narzędzi sprzedaży, które znacznie ułatwia i przyspiesza odpowiedzi są oferty pobytowe, zwane też szansami pobytowymi.

W naszym artykule prezentujemy, jak najlepiej wykorzystać ten moduł, aby:

  • zdobywać więcej rezerwacji bezpośrednich
  • oszczędzić recepcjonistom masę pracy
  • wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć nowych Gości
  • motywować zespół do lepszej pracy
  • analizować skuteczność różnych portali turystycznych.

Co to są i jak działają oferty pobytowe w NFHotel?

Szanse pobytowe to oferta rezerwacji, jaką wysyłasz e-mailem i sms do potencjalnych Gości.

Jak to działa?

Otrzymujesz zapytanie o dostępność i cenę. Tworzysz ofertę pobytową (dokładnie tak samo jak tworzy się nową rezerwację w programie hotelowym NFHotel) i wysyłasz ją w wiadomości e-mail lub sms do pytającego.

W ofercie znajduje się link do rezerwacji online, co ułatwia i przyspiesza proces dokonywania rezerwacji.

To samo jak Gość dzwoni, ale ostatecznie jeszcze nie decyduje się na rezerwacje. Prosisz o maila i wysyłasz ofertę - by mógł dokonać rezerwacji.

Taką ofertę stworzysz w dosłownie 10 sekund. Wystarczy wybrać datę i wpisać dane Gościa (może to być tylko e-mail).

Cena, termin pobytu, link do rezerwacji online  i treść wstawią się do wiadomości automatycznie, na podstawie już wcześniej przygotowanego szablonu.

Co zyskujesz wysyłając oferty pobytowe?

Po pierwsze, jest to bardzo skuteczne narzędzie pozwalające na zwiększenie liczby rezerwacji bezpośrednich, co przekłada się na większe zyski.

Nie odpowiadając na wiadomości, tracisz Gości. A niestety, cały czas, sporo obiektów noclegowych na wiadomości nie odpowiada wcale lub odpowiada za późno.

Dlaczego tak się dzieje?

Z różnych powodów. Często recepcjoniści mają bardzo dużo zadań i zajmują się dosłownie wszystkim. Odpowiedź na wiadomości "ręcznie" pochłania sporo czasu, bo często nie ma gotowych szablonów i za każdym razem osoba odpowiadająca zastanawia się, co ma napisać.

Jeśli masz na stronie Booking Engine, to możliwe, że Gość sam sprawdzi i zarezerwuje online. Jeśli nie, zarezerwuje u kogoś innego.

Po drugie, wysyłka oferty jest prosta i szybka, co pozwala zaoszczędzić czas i poprawić efektywność pracy recepcjonistów. W każdej wiadomość będą niezbędne dane do rezerwacji, przycisk do rezerwacji online, dane obiektu i zdjęcie (jeśli to ustawisz w szablonie).

Nie ma znaczenia, jaki recepcjonista będzie odpowiadał na wiadomość, każdy mail z ofertą będzie zawierał wszystkie niezbędne dane.

Po trzecie, wysyłając oferty pobytowe w formie wiadomości SMS, możesz wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych Gości.

Bo podczas gdy nie każdy zagląda do e-maila, telefon zazwyczaj ma każdy przy sobie i odbiera wiadomości sms. Zaskocz Gości wysyłając im odpowiedź na zapytanie o wolny termin, właśnie wiadomością sms z linkiem do rezerwacji.

Twórz szablony ofert dopasowanych do okazji lub gości

W NFHotel możesz tworzyć dowolną ilość szablonów, aby jeszcze lepiej dopasować ofertę do Gościa i zwiększyć swoje szanse na rezerwację.

Przygotuj szablony ofert dla różnych grup docelowych, takich jak rodziny, pary, seniorzy, osoby ze zwierzętami itp. W takiej ofercie warto podkreślić korzyści, jakie płyną z pobytu u Ciebie.

Dla osób, które pytają o pobyt z dziećmi podkreśl atrakcje dla dzieci w obiekcie i pobliskiej okolicy oraz wszelkie udogodnienia, np. animacje, konsola do gier, trampolina w ogrodzie.

Osobom przyjeżdzającym z psem warto pokazać, że koło obiektu jest mnóstwo tras spacerowych i  blisko znajdują się plaże dla osób z psami lub psi park.

Ale to nie wszystko. Jeśli oferujesz pakiety pobytowe, warto przygotować szablony na różne okazje.

Czyli inaczej będzie wyglądał szablon na majówkę, a inaczej na ferie zimowe.

Tylko pamiętaj, by nie przesadzić. Nie chodzi tu o to, by teraz tworzyć szablon dla każdego Gościa.

Warto jednak mieć ich kilka i testować różne opcje.

Analizuj wyniki

Ważnym elementem korzystania z ofert pobytowych jest łatwa analiza wyników.

Dzięki temu możesz sprawdzić, który recepcjonista wysyła najwięcej ofert, a także przeanalizować, ile ofert zakończyło się rezerwacjami. To pozwala na szybką decyzję dotyczącą wprowadzenia poprawek, co pozwali na jeszcze skuteczniejszą sprzedaż.

Dodatkowo, korzystanie z ofert pobytowych może być świetną możliwością na motywowanie pracowników. Np. nagradzanie recepcjonistów, którzy wysyłają najwięcej ofert pobytowych i uzyskują największą liczbę rezerwacji.

Dzięki temu pracownicy poczują się docenieni i zmotywowani do jeszcze lepszej pracy, co przełoży się na jeszcze większą skuteczność i zyski dla całego obiektu.

 

Sprawdzaj zapytania z różnych portali i wyciągaj wnioski

Co z tego, że masz dużo zapytań z jakiegoś portalu, jeśli nie wiesz, czy te zapytania przekładają się na rezerwacje? Czy warto opłacać dalej reklamę, promować obiekt na tym portalu?

Jeśli nie mierzysz wyników, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Dlatego właśnie w NFHotel dodasz źródło zapytania. Wystarczy, że osoba odpowiadająca na wiadomość (czyli wysyłająca ofertę pobytową) zaznaczy, że to zapytanie jest np. z OLX.

Korzystając z naszych raportów łatwo sprawdzisz, ile było w ciągu roku zapytań, a ile z nich zakończyło się rezerwacjami.

Podsumowanie

Podsumowując, oferty pobytowe to bardzo skuteczne narzędzie sprzedażowe, które pozwala na zwiększenie liczby rezerwacji bezpośrednich, poprawę efektywności pracy recepcjonistów, lepsze dopasowanie wiadomości do Gościa, a także na motywowanie pracowników i analizę skuteczności portali.

Chcesz sprawdzić NFHotel?
Umów się z nami na konsultację, podczas której opowiesz nam o swoich oczekiwaniach dotyczących aplikacji i sprawdzimy, czy NFHotel im sprosta.
Wyślij wiadomość

To również może Cię zainteresować

Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 202 070
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności
homeapartmentenvelopeeyelicenseuserstagphone-handsetphonelaptop-phonechart-barsdiamondearthalarmcrossmenucross-circlelayers