Dlaczego każdy obiekt noclegowy powinien obsługiwać szybkie płatności

Jakie korzyści dają szybkie przelewy
Dlaczego zwiększają liczbę rezerwacji
szybkie płatności
Dostępne formy płatności
Jak włączyć i ile to kosztuje

Coraz więcej klientów preferuje płatność online, także podczas rezerwacji noclegu. Takie przelewy są szybkie i proste w wykonaniu. Zwiększa to poczucie pewności rezerwacji. Wpłata jest natychmiast i Gość nie musi się upewniać, że dotarła do obiektu. Jest to też niezwykle ważne dla gości z zagranicy - opłata za nocleg online jest łatwiejsza i zwyczajnie tańsza. 

Ułatw proces płatności swoim gościom!

To więcej rezerwacji

Rok 2020 przyniósł rewolucję - nastąpił znaczny wzrost w zakupach internetowych, a co za tym idzie także płatności online. Ponad 75% konsumentów preferuje zapłatę przez internet - jest to wygodne. Dając do wyboru taką formę płatności będziesz zawsze o kilka kroków dalej od konkurencji. 

Mniej rezygnacji

Czy zdarzyła się Tobie sytuacja, że gość dzwoni, rezerwuje termin, ma wpłacić zadatek i nagle kontakt się urywa? Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na sms? Albo zwyczajnie zapomina o zapłacie, myśląc, że na pewno zlecił przelew kilka dni temu? Rozmawiamy z naszymi klientami i wiemy, że takie sytuacje zdarzają się zdecydowanie za często. Dzięki natychmiastowym płatnościom Gość zapłaci zadatek czy całą kwotę od razu. I jeszcze system powiadomi o zaksięgowaniu wpłaty zarówno obiekt jak i gościa.

Bezpieczeństwo

Najpopularniejsi w Polsce operatorzy płatności to Przelewy24, DotPay, PayU. Każdy z nich dba o to, by transakcje były jak najbardziej bezpieczne. Wszelkie informacje o płatnościach są chronione dzięki wielu zabezpieczeniom. Korzystają z nich największe sklepy internetowe i serwisy. Masz pewność, że dane i pieniądze Twoje i Twoich gości są bezpieczne.

Wygoda - dla Gości i dla Ciebie

Podczas płatności online Twój kontrahent nie musi znać numeru konta ani zastanawiać się czy w tytule podać swoje dane czy termin rezerwacji. Wszystko jest wypełnione, kilka klików i wpłata jest na Twoim koncie u operatora. Gość wie, że wpłata dotarła bo dostanie potwierdzenie płatności na maila.

Dużo możliwości płatności

Dokonując płatności on-line Goście mają do dyspozycji praktycznie wszystkie banki - bez problemu dokonają płatności bo jest ona naprawdę intuicyjna. Popularny ostatnio BLIK, płatności kartą lub mobilne Apple Pay i Google Pay, obce waluty czy przelew elektronicznym portfelem jak PayPal czy Skrill. Wszystko dla wygody osoby rezerwującej. I Twoich potwierdzonych rezerwacji.

metody płatnośći

Nie musisz mieć strony www

Jeśli posiadasz system rezerwacji online na stronie - to super. Goście będą mogli od razu zabukować pokój i zapłacić online. Ale nie jest to konieczne. Możesz wysłać link do płatności mailem lub poprzez SMS. Taki link wygenerujesz na stronie operatora przelewu.

Przelew on-line na recepcji

Gość chce zapłacić kartą a terminal nagle zamarł? Nie ma problemu. Zaproponuj płatność online. Możesz wysłać maila lub SMS z linkiem do płatności, a Gość zapłaci za pobyt kartą lub BLIKIEM.

Jak korzystać i ile to kosztuje?

By udostępniać Gościom błyskawiczne płatności internetowe należy założyć konto na stronie operatora. Konto w Przelewy24 możesz założyć wypełniając formularz rejestracyjny. Od każdej otrzymanej wpłaty operator pobiera prowizję - bez znaczenia czy wpłata dokonana będzie kartą, przelewem bankowym czy poprzez BLIK. Wysokość prowizji zazwyczaj jest mniejsza niż 2% - dla klientów NFHotel jest to 1,6%. Prowizja zostaje pobrana od wpłacanej kwoty - nie od całości rezerwacji. Możesz pobierać tylko zadatek online, a resztę kwoty gotówką w obiekcie. Lub przelewem tradycyjnym czy kartą.

Jak działają błyskawiczne płatności w NFHotel?

Do dyspozycji użytkowników NFHotel są szablony e-mail, np. potwierdzenie rezerwacji. Gość otrzymujący takiego e-maila w treści wiadomości znajdzie przycisk zachęcający do płatności on-line.
Po dokonaniu wpłaty zostanie ona automatycznie zaksięgowana w NFHotel. Bez konieczności oczekiwania na przelew banku, logowania się i szukania wpłaty, bez względu czy to niedziela czy święto. Większość przelewów jest natychmiast.

A to wszystko już w darmowej wersji aplikacji NFHotel.

Podsumowując

Błyskawiczne płatności online to chętnie wybierana forma zapłaty. Jest to duże udogodnienie zarówno dla osób płacących jak i księgujących wpłaty. Goście zagraniczni łatwiej zapłacą bez ponoszenia dużych kosztów przelewów. Gość nie zapomni, nie pomyli się. Jeśli korzystasz z programu NFHotel to wpłata będzie widoczna natychmiast.

Więcej potwierdzonych rezerwacji, większe zyski, większy spokój ducha.

Przykład e-maila jaki możesz wysłać z aplikacji NFHotel z obsługą płatności

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
  • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
  • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
  • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
  • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

FAQ

FAQ
Często zadawane pytania
Zależy od cennika operatora. Zazwyczaj jest to prowizja do 2% wpłacanej kwoty, dla naszych klientów wynegocjowaliśmy 1,6%. Program NFHotel nie pobiera dodatkowych opłat za używanie płatności online.
Wpłata dotrze na Twoje konto u operatora płatności. Możesz wypłacić ją ręcznie lub ustawić automatyczne wypłaty.
Zależy od operatora. Przelewy24 oferuje natychmiastową płatność ze wszystkich polskich banków (i wielu zagranicznych), płatności mobilne Apple Pay, Google Pay, kartami Visa i Mastercard, Blikiem, PayPo i wiele wiele innych.
Otrzymasz powiadomienie na maila, jeśli używasz programu NFHotel od razu po zaksięgowaniu wpłaty będzie ona widoczna w rezerwacji.
W większości przypadków wpłaty księgowane są natychmiast. W przypadku gdy w opcjach masz zaznaczoną opcję przelew/przekaz tradycyjny (czyli np. wpłata robiona na poczcie) wtedy czas realizacji płatności będzie trwał kilka dni.
Załóż konto na stronie Przelewy24 i skonfiguruj swoje dane w systemie NFHotel (Admin > Ustawienia > Konfiguracja > Płatności On-line)
Tak, błyskawiczne płatności dostępne są w każdej wersji NFHotel.
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 202 070
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności
homeapartmentenvelopeeyelicenseuserstagphone-handsetphonelaptop-phonechart-barsdiamondearthsmilealarmclockcrossmenucheckmark-circlecross-circlelayers