Wypróbuj za darmo
Porady dla hotelarzy

10 powodów, dlaczego warto mieć program hotelowy

To, czego zawsze brakuje w obiekcie noclegowym to czas. Czasem pracowników, a czasem i gości. 

A co, jeśli Ci powiem, że istnieje narzędzie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas, uprościsz  pracę recepcji i zdobędziesz więcej rezerwacji? 

I że kalendarz online, maile są dostępne całkowicie bezpłatnie?

Brzmi interesująco? To zapraszam do przeczytania artykułu.

Gotowe szablony e-mail i sms

Jak wygląda u Ciebie proces rezerwacji? Gość dzwoni, pisze maila, pyta o wolny termin? Sprawdzasz, oddzwaniasz. Później przesyłasz mailem dane do przelewu. Logujesz się do banku itd… 

Teraz pokażę Ci, jak to wygląda u naszych klientów. 

W NFHotel są gotowe szablony e-mail. Dostosowują się one do rezerwacji. 

Znaczy to tyle, że gdy Gość zarezerwuje pokój za 200 zł w terminie 1-10 sierpnia, otrzyma maila z automatycznie wypełnionymi danymi (terminem, kwotą, nr konta do wpłaty). Kwota zadatku do wpłaty (lub całość - Ty to ustalasz) wyliczy się też automatycznie. 

To samo możesz wysłać przez sms. I to wszystko w ciągu 2 sekund, 2 kliknięciami. 

Takich gotowych szablonów możesz mieć wiele: przypomnienie o wpłacie, informacja o zaksięgowaniu, podziękowanie za pobyt i wiele, wiele więcej.

Channel Manager

Jest takie słowo w branży hotelarskiej, które przyprawia o ciarki każdego. 

Overbooking

To właśnie strach przed overbookingiem blokuje obiekty noclegowe przed obecnością na kilku różnych portalach rezerwacyjnych (jak airBNB, trivago). A tam są turyści, którzy szukają noclegów.

Kolejna kwestia - często na stronie www udostępniana jest część pokoi, a na B.com pozostałe. Lub wybrane terminy. 

Nie jest to optymalne i najwygodniejsze rozwiązanie, zgodzisz się z tym, prawda?

I tutaj właśnie pojawia się on. Channel Manager. Łączy Twój kalendarz w NFHotel z portalami rezerwacyjnymi. Każda zmiana dostępności (i cen, restrykcji) jest natychmiast przesyłana do portali. 

A co, gdy anulujesz rezerwację? Channel Manager automatycznie przywróci ten termin do ponownej sprzedaży. 

Skutkuje to tym, że nie musisz się logować do portali (np. extranetu Bookingu), by zmienić dostępność i cenniki.

Wszystkie kanały sprzedaży (rezerwacje telefoniczne, ze strony www, z Bookingu, airBNB, nocowanie.pl) obsługujesz w NFHotel. 

Mam nadzieję, że widzisz już, że Channel Manager to obowiązkowe narzędzie każdego obiektu noclegowego, który myśli o zwiększeniu zysku dzięki większej liczbie rezerwacji.

Booking Engine

Myślę, że masz swoją stronę internetową. Tylko pytanie, czy ona sprzedaje? 

Czy Twoja strona pozyskuje rezerwacje? 

Wg. badań aż 70% zakupów dokonywanych jest w internecie. I ma to przełożenie na rezerwacje.

Łatwość dokonania rezerwacji w każdej chwili to coś, co wielu klientów docenia w Booking'u.

Pozwól Gościom wydać pieniądze u Ciebie! Bez pośredników.

Za rezerwacje online na stronie www odpowiada właśnie silnik rezerwacji, czyli Booking Engine. Instalujemy go na stronie internetowej i jest połączony z kalendarzem w NFHotel. 

To taki Twój wirtualny recepcjonista, który pracuje 24/7, we wszystkie święta. Bez marudzenia!

Odpowiada gościowi na pytanie o dostępność terminu, podaje cenę i zachęca do dokonania rezerwacji. Gdy termin jest niedostępny proponuje inny. 

U wszystkich naszych klientów, u których zainstalowaliśmy silnik rezerwacji na stronie liczba rezerwacji bezpośrednich wzrosła. 

Zwiększysz zyski

Cały nasz program i wszystkie jego moduły zaprojektowane są w taki sposób, by pomnażać zyski obiektu noclegowego. Poprzez maksymalizację obłożenia i oszczędność czasu. 

Mogę nawet zaryzykować powiedzenie, że NFHotel zastąpi co najmniej jednego recepcjonistę w obiekcie typu hotel czy pensjonat. 

Obecność na kilku kanałach sprzedaży, czy formularz rezerwacji online na Twojej stronie przełoży się na liczbę rezerwacji. A te na zyski całego obiektu.

Obsługuj gości gdziekolwiek jesteś

Do kalendarza NFHotel i wszystkich jego funkcji masz dostęp zawsze, dzięki aplikacji mobilnej

Program działa w chmurze, co oznacza, że nie ma znaczenia, czy korzystasz z niego na recepcji czy chcesz wprowadzić rezerwację wypoczywając na plaży. Wystarczy internet i masz zawsze dostęp do aktualnego grafiku w swoim NFHotel. 

Wzrost zadowolenia gości

Możliwość rezerwacji w każdej chwili, wiadomości e-mail z najważniejszymi informacjami (także mapką dojazdu), możliwość płatności online. To wszystko przekłada się na wzrost zadowolenia Gości.

Obiekty posiadające rezerwację online na stronie są postrzegane jako bardziej nowoczesne. Można nawet powiedzieć, że zwiększa to prestiż.

Nigdy nie zgubisz kalendarza NFHotel

Ani nie zalejesz kawą. Ten akapit jest dla tych, którzy nadal używają dzienników papierowych. 

Bo mimo, iż taka sytuacja zdarza się rzadko, pomyśl - co w sytuacji, gdy kalendarz nagle zniknie? Hipotetycznie jest to możliwe, a nawet prawdopodobne. 

NFHotel zawsze jest dostępny. Na komputerze w recepcji, na Twoim telefonie, tablecie, laptopie. Czy zmienisz telefon, komputer się zepsuje - wystarczy się zalogować. A program, wraz z rezerwacjami, będzie na Ciebie czekał.

Lepsza komunikacja w obiekcie

Osoba sprzątająca powraca z pytaniami, czy Gość się wymeldował? Rodzina z dzieckiem chce się zameldować wcześniej, ale nie masz pewności czy pokój jest posprzątany?

Nie z NFHotel. Housekeeping widzi na swojej aplikacji, jakie pokoje są do zrobienia. A gdy są już czyste, zaznacza jako gotowe.

I jest to widoczne od razu w NFHotel.

Dostępny jest także wbudowany komunikator, gdzie możesz zostawiać wiadomości poszczególnym użytkownikom. Pozwoli to pożegnać się z tablicą i wiecznie spadającymi karteczkami.

Porządek w papierach

W NFHotel wszystko masz w jednym miejscu. Wszystkie rezerwacje, płatności. 

Tutaj wysyłasz maile, wystawiasz faktury, paragony. Możesz generować raporty, plik JPK, opłatę miejscową dla Urzędu. 

Jest tutaj cała historia: kto, co, kiedy. 

Na bieżąco masz podgląd źródła - skąd są dane rezerwacje, jaki kanał sprzedaży cieszy się największą popularnością. I mając tę wiedzę, możesz dostosowywać ofertę.

Dla domków, apartamentów i dla dużych hoteli

Jeśli masz kilka pokoi, jeden apartament lub sporo czasu, to możliwe, że program hotelowy nie jest Ci potrzebny. Powyżej 10 pokoi lub gdy masz też inne zajęcia - zalecam zastanowienie się. 

Często właściciel zajmuje się przyjmowaniem rezerwacji, dbaniem o gości, wysyłaniem maili, odpowiadaniem na nie. 

Często wręcz jest “uwiązany” w obiekcie - przy komputerze, excelu lub papierowym kalendarzu. 

A mając NFHotel naprawdę docenisz wolność jaką zyskasz, gdy masz cały program hotelowy w Twoim telefonie.

A co dla hoteli, pensjonatów? Mamy obsługę zamków na karty i kod, rozbudowane raporty, połączenie z gastronomią GoPOS, automatyzację newsletterów z ActiveCampaign. Wszystkie funkcjonalności znajdziesz tutaj.

Podsumowując

Zastanów się, ile warta jest dla Ciebie Twoja godzina lub godzina Twojego pracownika? Teraz policz ile czasu każdego miesiąca zajmuje logowanie do Bookingu, wysyłka powiadomień, księgowanie wpłat, odpowiadanie na pytanie czy wpłata dotarła, jak dojechać?

 

Pomnóż te dwie wartości. Teraz widzisz, ile możesz zyskać, gdy zmniejszysz ilość tych zadań do minimum. A to właśnie robi NFHotel. Upraszcza i ułatwia pracę.

Podstawowa (darmowa) wersja NFHotel

Program NFHotel możesz używać całkowicie za darmo. W bezpłatnej wersji masz dostęp do kalendarza online, wysyłki e-mail. Możesz też zainstalować Booking Engine, by rezerwacje ze strony wpadały na Twój kalendarz w NFHotel.  Napisz do nas, zadzwoń, lub załóż konto tutaj!

Sprawdź nas!
Umów się na prezentację, podczas której porozmawiamy, w jaki sposób NFHotel może ułatwić Ci pracę i zwiększyć zyski. Możesz używać bezpłatnej wersji lub testować wersje płatne NFHotel przez 30 dni.
Chcę porozmawiać
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów​
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2022 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności