NFHotel Booking Engine

Moduł rezerwacji on-line to Twój wirtualny recepcjonista. Z jego pomocą klienci mogą sprawdzić dostępność terminu, skalkulować cenę i oczywiście dokonać rezerwacji.
Silnik rezerwacji
booking engine
Rezerwacje bezpośrednie
Booking engine na stronie www to już standard w dzisiejszych czasach. Zainstaluj NFHotel i uzyskaj więcej rezerwacji.
więcej rezerwacji
płatność on-line​​
na każdą stronę​​
sprzedaż przez Facebook​​
pełna synchronizacja z OTA​​
Automatyzacja
Cały proces rezerwacji przez NFHotel Booking Engine jest w pełni automatyczny.
krok 1
Rezerwacja on-line​
Przyjęcie rezerwacji z silnika rezerwacji lub z kanału rezerwacji.
krok 2
Płatność​
Przyjęcie płatności on-line od gościa i zaksięgowanie jej w NFHotel.
krok 3
Potwierdzenie
Wysyłka potwierdzenia rezerwacji na e-mail + SMS.
Silnik rezerwacji

Ni to diesel, ni to benzyniak, ni to LPG, ni to silnik elektryczny, ni to hybryda - po prostu jeden z modułów porządnego, prawdziwie rozbudowanego programu hotelowego. Fachowo mówi się na to booking engine, ale skoro da się zastąpić angielskie zapożyczenie całkiem zgrabnie brzmiącym, polskim odpowiednikiem, to należy promować rodzime wyrażenie. Zatem jak stosunkowo łatwo domyślić się po samej nazwie, silnik rezerwacji w programie hotelowym odpowiada za proces bukowania nowych turnusów.

Co to jest silnik rezerwacji?

Najprościej mówiąc to możliwość rezerwacji online na Twojej stronie internetowej. Dzięki niemu Gość może w dowolnej chwili sprawdzić dostępność i cenę, dokonać rezerwacji, a nawet od razu zapłacić online. To funkcja bardzo wygodna, zarówno dla Gościa jak i dla hotelarza.

Przy czym nie chodzi o rozwiązanie, które całkowicie zastąpi personel hotelowy na recepcji zaawansowanym oprogramowaniem komputerowym. O wiele celniejszym stwierdzeniem będzie to, iż taka technologia stworzy dodatkową recepcję w świecie wirtualnym.

A konkretniej rzecz biorąc działający w trybie 24/7 internetowy punkt obsługi klienta na stronie internetowej.

Rzecz jasna z silnikiem rezerwacji turysta nie ponegocjuje kosztów pobytu - a sporo osób nie daruje sobie, jeśli nie spróbuje zejść z ceny - ale tego rodzaju automat ma szereg innych zalet. W pierwszej kolejności trzeba jeszcze raz przypomnieć o tym, że moduł rezerwacji on-line na witrynie www działa bez przerwy, nawet w późnych godzinach nocnych. Dla potencjalnego klienta to niezwykle wygodna metoda.

Jak działa silnik rezerwacji?

By Twój przyszły Gość mógł dokonać rezerwacji, silnik rezerwacji musi wiedzieć, czy termin jest wolny. Skąd to wie? Dzięki połączeniu z kalendarzem w NFHotel. To tutaj ustawiasz cenniki, restrykcje i decydujesz, czy chcesz udostępniać wszystkie wolne terminy, czy tylko niektóre. Jeśli na grafik wpadnie jakakolwiek rezerwacja (z Booking.com, gdy korzystasz z channel managera; telefoniczna wprowadzona ręcznie) termin ten jest automatycznie blokowany na Twojej stronie.

Silnik rezerwacji NFHotel bukuje łatwo, szybko i przyjemnie

Skoro element programu hotelowego ma symulować recepcję, jednym z pierwszych zadań do wykonania dla systemu będzie sprawdzenie wolnych terminów.

Z technicznego punktu widzenia najczęściej wygląda to tak, że w pierwszej kolejności to użytkownik strony wskazuje konkretne daty przyjazdu i wyjazdu. Oraz liczbę i wiek uczestników wyjazdu. I dopiero na tej podstawie oprogramowanie daje do wyboru tylko te standardy pokoi, które zmieszczą się w podane okienko czasowe - razem z ceną.

Choć zapewne przydałoby się też taki wariant w silniku rezerwacji, gdzie klient podaje szerszy zakres dat, a system pokazuje wszystkie pokoje wraz z informacją o tym, w jakie dni będą wolne. Innymi słowy: dostosowanie długości turnusu do wolnych miejsc w obiekcie, z opcjonalną zgodą na “przeprowadzkę” w trakcie. Praktyczność czegoś takiego pozostaje do przedyskutowania.

Krok drugi dla silnika rezerwacji: dodatki do pobytu

Wszystko zależy od konkretnego obiektu noclegowego, ale liczba ewentualnych możliwości idzie w ogromne cyferki.

Szereg wariantów wyżywienia, opcjonalne wycieczki i inne animacje czasu wolnego, indywidualnie zamawiany zestaw zabiegów pielęgnacyjnych oraz relaksacyjnych w strefie SPA & Wellness, bony zniżkowe do zaprzyjaźnionych atrakcji turystycznych w okolicy, bilet na wydarzenie kulturalne organizowane w obiekcie… o okolicznościowych pakietach pobytowych w rodzaju romantycznego weekendu we dwoje czy świąt bożonarodzeniowych już nie wspominając.

A co ma do tego wszystkiego silnik rezerwacji? Banał - kalkulator cen. Koszt noclegów to jedno, ale rozmaite opcje dodatkowe mogą go znacząco podwyższyć. Zaś klient woli o wszystkim wiedzieć zawczasu, a nie dopiero przy samym płaceniu.

Dlatego w rezerwacjach online wszystkie ceny powinny być przeliczane dynamicznie i na bieżąco, po zaznaczaniu i odznaczaniu kolejnych możliwości do wyboru.

Faza trzecia i ostatnia: podsumowanie oraz potwierdzenia

Po porządnym silniku rezerwacji należy oczekiwać, że pozwoli nie tylko na zaklepanie wybranego terminu, ale i dokonanie błyskawicznych płatności. Tak, żeby ostatecznie potwierdzić rezerwację: czy to uiszczając od razu całą kwotę, żeby mieć od razu wszystko z głowy, czy też opłacając zadatek w wysokości ustalonej przez gospodarzy konkretnego obiektu noclegowego.

Metod szybkiego płacenia w sieci jest od groma. Równie ważną rzeczą jest to, żeby na konto e-mailowe klienta wpływały stosowne potwierdzenia. Im szybciej, tym lepiej - dlatego najlepiej sprawdzi się stosownie skonfigurowany automat w programie hotelowym.

Zwłaszcza, że w takim NFHotel można przygotować bardzo ładne szablony, wyglądające niczym zgrabna wizytówka ośrodka wypoczynkowego. Gościom też oszczędzi się sporo nerwów, kiedy czas oczekiwania na potwierdzającą wiadomość (e-mail bądź SMS) z silnika rezerwacji liczony będzie w sekundach, zamiast minutach, godzinach czy dniach.

Silnik rezerwacji - czy warto?

Silnik rezerwacji programu hotelowego NFHotel stanowi znakomite rozwiązanie na rezerwacje online dla strony internetowej www. Połączenie z channel managerem zapewnia stałe aktualizowanie dostępności pokoi, a przejrzysta i estetyczna szata graficzna upraszcza cały proces bukowania turnusów przez turystów. Pobieramy opłatę 2,9% tylko za zrealizowane rezerwacje.
Niech Twoja strona sprzedaje noclegi - dodaj do niej silnik rezerwacji.

Wiele możliwości
Instalacja na stronie www
Prosta instrukcja pozwala na szybką instalację na stronie wykonanej w dowolnej technologii / cms’ie(WordPress, Joomla i inne). Na życzenie klienta chętnie pomożemy w instalacji lub weźmiemy ją na siebie.
Kolorystyka, dostosowanie modułu
NFHotel Booking Engine pozwala na pełne dopasowanie jego kolorystyki. Możliwe jest również wybranie animacji dla treści, zdjęć. Na widoku pokoju mogą być eksponowane wybrane elementy wyposażenia(tv, łazienka, balkon, powierzchnia i inne).
Płatność on-line
Rezerwacja może zostać zakończona poprzez błyskawiczne płatności on-line. Wpłata jest automatycznie księgowana przez system. Zarówno obiekt jak i jego klient informowany jest automatycznie o statusie płatności.
Dodatkowe zakupy podczas rezerwacji
Podczas dokonywania rezerwacji moduł pozwala na dokonanie dodatkowych zakupów. Np. kwiaty, szampan na powitanie i dowolne inne.
Stosowanie restrykcji
W NFHotel funkcjonują wszystkie ważne ograniczenia: minimalna długość pobytu, zamknięcie, brak przyjazdów, brak wyjazdów. Restrykcje pozwalają na tworzenie pakietów, turnusów.
Powiadomienia e-mail, sms
Rezerwacja z NFHotel Booking Engine wysyła automatyczne potwierdzenie rezerwacji, w przypadku płatności on-line system wyśle automatycznie również potwierdzenie otrzymania wpłaty.
Możliwości cennika
Cennik pozwala na stosowanie wielu planów cenowych. Ceny mogą być zróżnicowane w zależności od terminu. Możemy stosować ceny za osobę, za standard lub ich połączenie. Funkcja podnoszenia / obniżania cen na poszczególne dni - np. weekendy drożej. Podnoszenie / obniżanie cen procentowe, kwotowe.
Pobieranie opłat za sprzątanie / przygotowanie
Dla apartamentów, domków możliwe jest ustawienie opłaty za jego ‘przygotowanie’. Dodawanie opłaty jest w pełni konfigurowalne i pozwala jej pokazywanie lub nie klientowi w poszczególnych etapach rezerwacji.
Instalacja na Faceboo’k
Moduł rezerwacji można zainstalować na stronie Facebook obiektu.
Mobilność
NFHotel Booking engine jest w pełni responsywny - będzie działał na każdym urządzeniu.
Na każdą stronę
Prosta instrukcja pozwala na szybką instalację na stronie wykonanej w dowolnej technologii / cms’ie.
Bezpieczeństwo
Certyfikat SSL, płatności on-line z PCI DSS, Thawte, zgodność z GIODO, RODO.
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 202 070
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności
homeapartmentlockcogenvelopeeyelicenseuserstagphone-handsetphonetabletlaptop-phonechart-barsdiamondrocketearthsmilealarmclockcrossmenucross-circlelayersfunnel