Channel Manager zintegrowany z Expedia

Expedia to jeden z wiodących serwisów rezerwacyjnych w internetowej branży turystycznej. Dlatego też obiekty hotelarskie, którym zależy na jak najszerszej bazie potencjalnych klientów, chętnie nawiązują z nim współpracę. Jednak obsługa dodatkowego kanału sprzedaży wymaga sporo zachodu - chyba, że ma się pod ręką program hotelowy połączony z Expedią. Taki system automatyzuje wiele czasochłonnych czynności. Kluczowy element to tzw. channel manager. Podstawowym zadaniem takiego channel managera z Expedią będzie synchronizacja dostępności. Overbooking, czyli pokrywające się rezerwacje z różnych źródeł, przysparza o wiele więcej kłopotów niż ktokolwiek mógłby sobie tego życzyć. Zwłaszcza, kiedy mamy szczyt sezonu, kolejne rezerwacje spływają przez recepcję i rozgrzany do czerwoności booking engine na stronie www i zaczyna brakować wolnych pokoi. Dlatego channel manager połączony z Expedią powinien być przede wszystkim szybki, aby rezerwacje z serwisu natychmiast wskakiwały na grafik hotelowy i odwrotnie.
Oczywiście synchronizacja PMS-a z Expedią musi obejmować znacznie szerszy zakres informacji. Co komu po nowej rezerwacji, jeśli nie wie kto przyjeżdża, czy zdecydował się na ofertę pakietową, czy ma jakieś specjalne życzenia? Program hotelowy powinien być tak zbudowany, aby logowanie się do panelu obiektu w Expedii stało się zupełnie zbędne. I tak dane klienta zaciągnięte do systemu pozwolą na automatyczne wygenerowanie powiadomień e-mail i SMS. Podobny mechanizm, oczywiście uwzględniający dodatki do rezerwacji dobrane już na miejscu, uzupełni wystawiane w programie faktury. A także przekonwertuje je do formatu JPK, żeby oszczędzić pracy księgowości. Połączenie z Expedią okaże się korzystne również w module dla zarządców apartamentów. Zwłaszcza w kwestii porządkowania lokali położonych w różnych punktach kurortu - zamiast wiszenia na telefonie czy codziennego wysyłania listy zadań, można zerknąć na automatycznie aktualizowany moduł sprzątania. Zarządca apartamentów ma na bieżąco podgląd u siebie, a room service tylko rzuci okiem na swój telefon i od razu wszystko jasne, bez niepotrzebnego tracenia czasu. Synchronizacja programu hotelowego z Expedią musi oczywiście obejmować również opłaty za rezerwację, które turysta reguluje w zewnętrznym serwisie. Oczywiście preautoryzacja karty odstaje wygodą od błyskawicznych płatności on-line, ale zdecydowanie najistotniejsze jest to, aby wszystkie kwoty się zgadzały.

NFHotel Channel Manager

Automatyczna synchronizacja cen oraz dostępności w wielu kanałach.
Najlepszy czas synchronizacji na rynku.

W dużym skrócie

NFHotel Channel Manager to narzędzie, które automatycznie aktualizuje ceny oraz dostępność w Booking.com, module rezerwacji on-line (booking engine), portalach NetFactory.

Dzięki channel managerowi nie ma konieczności logowania się i aktualizowania dostępności przy każdej nowej rezerwacji.

Wszystkie rezerwacje, ich modyfikacje oraz anulacje automatycznie przekazywane są do NFHotel

Jak działa NFHotel Channel Manager

Każda nowa rezerwacja automatycznie pojawia się w programie hotelowym – nie musisz nic robić.

Informację o każdej rezerwacji zrobionej przez recepcję portale dostają błyskawicznie – nie musisz nic robić.

Jeśli klient np. w Booking.com zmodyfikuje lub anuluje rezerwację – również nie musisz nic robić.

Zapis cen w NFHotel automatycznie wysyła je do odpowiednich kanałów rezerwacyjnych.

NFHotel pozwala na podłączenie wielu lokalizacji np. w Booking.com - wiele różnych id obiektów.
Skrócenie czasu potrzebnego na obsługę rezerwacji
95%
Przejęcie procesu obsługi rezerwacji z kanałów rezerwacyjnych
100%
Zmniejszenie prawdopodobieństwa powstania overbooking'u
99%

Wyjątkowo wygodnie

Channel Manager w pełni automatyzuje obsługę rezerwacji z kanałów rezerwacyjnych. Brak pośredników pomiędzy PMS a kanałem rezerwacyjnym, pozwala na uzyskanie minimalnych opóźnień. Dysponujemy najszybszym połączeniem z Booking.com - odpytujemy o nowe rezerwacje co sekundę. Pełna obsługa modyfikacji - modyfikacja dopisuje zmiany do istniejącej - zachowujesz całą historię rezerwacji.

DZIAŁA 24H NA DOBĘ

Kiedy recepcja jest nieczynna albo zajęta, gdy jesteś w drodze lub na wczasach - system pozwala na rezerwację.

OBSŁUGA MODYFIKACJI

Modyfikacja dopisuje zmiany do istniejącej rezerwacji - zachowujesz całą jej historię.

W PEŁNI AUTOMATYCZNIE

System zajmie się całym procesem: dodanie rezerwacji, pobranie płatności, wysyłka powiadomień.

NAJSZYBSZY NA RYNKU

Dysponujemy najszybszym połączeniem z Booking.com - odpytujemy o nowe rezerwacje co sekundę.

Pełna integracja

Podczas konfiguracji NFHotel Channel Manager istniejące już rezerwacje są parowane, dzięki czemu również dla nich możliwe są modyfikacje, anulacje.

W pełni automatycznie

Zapomnij o codziennej aktualizacji extranet w portalach rezerwacyjnych. NFHotel Channel Manager bierze to na siebie! Wszystkie rezerwacje, modyfikacje oraz ich anulacje odbywają się automatycznie.

Pobierz aplikację

2 sekundy
Tyle wystarczy na wysłanie informacji do Booking.com o nowej rezerwacji w NFHotel. NF Channel Manager to nieodłączna część naszego systemu hotelowego. Bezpośrednie połączenie NFHotel pozwala na osiąganie najlepszych czasów połączeń i wymiany danych, co redukuje ryzyko zaistnienia overbookingu do absolutnego minimum.

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do kontaktu w sprawie programu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
 • więcej
  Channel manager to informatyczna usługa biznesowa dla obiektów hotelarskich, odpowiadająca za zarządzanie cenami i dostępnością we wszystkich internetowych kanałach sprzedaży. Dotyczy to zarówno ręcznego wprowadzania ustawień, jak też automatyzacji pewnych procesów i zmian. Użytkowanie channel managera pozwala na swobodne pozyskiwanie klientów z wielu serwisów bez obaw o nakładanie się rezerwacji z różnych źródeł.

  Jak działa channel manager?

  Branżowi specjaliści wyróżniają 3 generacje channel managerów. Przy czym pierwsza z nich to po prostu ręczne wprowadzanie danych do extranetu zewnętrznego partnera. Powiedzmy sobie szczerze, to dla hotelarzy pomoc jedynie w postaci kolejnego “okna wystawowego”, na które trzeba było poświęcić sporo czasu i pracy. Czym jest channel manager tak naprawdę obrazuje dopiero druga generacja technologii, umożliwiająca dwustronną komunikację pomiędzy portalami rezerwacyjnymi OTA a oprogramowaniem hotelowym - czy to samym channel managerem, czy też PMS-em (Property Management System, czyli program recepcyjny,) wyposażonym w stosowną funkcjonalność - np. polski NFHotel. Natomiast channel managery trzeciej generacji oferują - w uproszczeniu - dynamiczne zmiany w cennikach, będące automatyczną reakcją na obłożenie, cykliczne sezony etc. Ten tekst powinien odpowiedzieć Ci na pytania:
  • Co to jest channel manager, czym jest channel manager
  • Jak działa channel manager
  Zobacz także channel manager zintegrowany z: Airbnb, Booking.com, HRS, Expedia, nocowanie.pl, eholiday.pl

  Liczba partnerów albo czas? Oto jest pytanie!

  Podstawowym zadaniem nowoczesnego channel managera jest maksymalizacja zysków hotelarza - to żadna niespodzianka. Możemy jednak zaobserwować, że producenci oprogramowania proponują do tego dwie, zupełnie odmienne drogi. Aktualnie na rynku więcej jest tych, którzy kierują się filozofią “im więcej, tym lepiej”. Co to jest channel manager tego rodzaju pokazują produkty w rodzaju australijskiego Siteminder czy amerykańskiego Channel Rush. Oferują one integrację nawet z kilkuset serwisami rezerwacyjnymi. Na zasadzie “im więcej portali, na których obiekt jest obecny - tym więcej będzie rezerwacji”. Natomiast inne CM stawiają nie tyle na liczbę, co jakość połączeń. Czym jest channel manager tego rodzaju świetnie demonstruje wspomniany wcześniej NFHotel. Nie bez kozery szczycący się najlepszym czasem wymiany danych.

  Jak działa szybki channel manager?

  Postawienie na szybkość wynika z prostej, zdroworozsądkowej kalkulacji. Portale gwarantujące dużo rezerwacji da się policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego lepiej dobrze obsługiwać parę najważniejszych kanałów - na polskim rynku będą to własne rezerwacje on-line oraz Booking.com - zamiast ledwo współpracować z setkami partnerów. Synchronizacja co kilka minut to proszenie się o overbooking. Dla przykładu NFHotel wysyła zapytanie do Booking.com co sekundę. A proszę sobie jeszcze wyobrazić, że są channel managery które rezerwacje z booking engine’u tego samego systemu odbierają dopiero po 5-7 minutach… Zatem czym jest channel manager, który oferuje multum różnych kanałów, ale niską częstotliwość synchronizacji danych z partnerami? W praktyce przysparza sporo problemów z przesuwaniem gości po pokojach, a w najgorszym razie - odwołanymi z winy obiektu rezerwacjami. Zobacz również: Co to jest booking engine, jak działa booking engine.

  W channel managerze liczy się czas

  Do takich wniosków prowadzi choćby sama geneza powstania tego rodzaju rozwiązań dla hotelarzy. A zwłaszcza przejście pomiędzy pierwszą a drugą generacją CM-ów. Przecież brak konieczności logowanie się do extranetu, żeby wszystkie rezerwacje i ceny nanieść ręcznie, był prawdziwym przełomem. Zamiast siedzieć przy komputerze, nanosić rezerwacje i pisać setki powiadomień e-mailowych do klientów - zabrać się za inne prace hotelowe. Jednak zyskany w ten sposób czas łatwo stracić po dwakroć, odkręcając nakładające się na siebie rezerwacje z różnych źródeł. Jednak po wdrożeniu szybkiego channel managera ten problem znika. A znakomite czasy pozwalają wykorzystać potencjał współpracy z OTA do maksimum, poprzez swobodne udostępnienie wszystkich pokoi do zewnętrznej sprzedaży. I jeszcze jedna kwestia - czym jest channel bez możliwości zablokowania rezerwacji serwisom zewnętrznym? W końcu w szczytowych okresach roku turystycznego obiekty hotelarskie zwykle są w stanie samodzielnie wyprzedać wszystkie pokoje. Jeśli masz jeszcze pytania dotyczące tego co to jest channel manager - zapraszamy do kontaktu z nami!