Płatności online w hotelu

Płatności online w hotelu

Błyskawiczne płatności online w hotelach

(oczywiście dotyczy również wszystkich obiektów noclegowych, pensjonatów, pokoi, kwater etc.)

Usługa płatności online pozwala błyskawicznie uzyskać informację o przelewie dla hotelu dokonanym przez klienta. Przy czym pieniądze nie wędrują od razu na konto bankowe, tylko trafiają “na przechowanie” do partnera obsługującego - np. Dotpay, Przelewy24, Payeezy itd. I to z serwisu usługodawcy wykonujemy przelew na własne konto albo w panelu ustawiamy sobie przelew automatyczny, po uzbieraniu określonej sumy. Czyli: klient robi przelew, a hotel w mgnieniu oka dostaje powiadomienie o wpłacie.

Panel operatora, z którym mamy umowę na płatności online, powinien zawierać pełną listę transakcji wraz z zestawem niezbędnych szczegółów. Oczywiście firmy świadczące te usługi pobierają prowizje - zwykle w granicach 1-2%, w zależności od partnera, ilości transakcji i indywidualnie wynegocjowanych warunków współpracy. Prowizja naliczana jest od sumy konkretnej transakcji - np. zadatku - a nie pełnej kwoty rezerwacji.

 

Czy warto mieć płatności online w hotelu?

 

Jeśli rezerwacja przewidziana jest na termin z niskim obłożeniem, to spokojnie można sobie poradzić bez takiej usługi. Sytuacja poważnie się zmienia, kiedy klient wybiera pobyt w czasie, w którym pozostały nam ostatnie wolne miejsca i pewność, że dany gość pojawi się w hotelu, jest na wagę złota. W takich chwilach błyskawiczne płatności pokazują pełnię zalet docenianych przez hotelarzy. Możemy np. dać klientom stosunkowo krótki czas na dokonanie wpłaty, a informacja o tym dociera do nas w mniej niż chwilę. Z reguły szybkie wpłaty zaliczki wiążą się z odczuwalnie mniejszą liczbą rezygnacji. Takie rozwiązanie wydatnie wspomaga zarządzanie rezerwacjami w wyjątkowo gorących sezonach.

Również dla klientów płatności online są niekwestionowaną wygodą. Od razu wiedzą, że ich pieniądze dotarły tam, gdzie trzeba. Nie muszą też szukać numeru konta i innych danych - wystarczy, że po wyborze swojego banku zalogują się i dokonują wpłaty, bez ręcznego uzupełniania kolejnych rubryczek.

 

Program hotelowy z płatnością online

Sprawę da się uprościć jeszcze bardziej - i tu pora na małe “case study”. Czwartek wieczór. Rozmowa telefoniczna z potencjalnym gościem, zainteresowanym przyjazdem już w piątek. Klient zaznacza, iż przyjeżdża z żoną. Sprawdzamy zajętość pokoi - o, są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Rezerwujemy. Prosimy o parę niezbędnych danych: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail. Wpisujemy ceny, klikamy “Zapisz”, wysyłamy potwierdzenie rezerwacji. I owszem - to wszystko trwa tak krótko, że nie ma sensu rozłączać rozmowy z klientem. Lepiej od razu spytać, czy dotarła już wiadomość - a pojawiła się szybciutko na skrzynce klienta - ze wszystkimi danymi dotyczącymi rezerwacji: o terminie pobytu, o pokoju, o numerze rezerwacji, o rozliczeniu… i z kilkoma użytecznymi rzeczami.

Link do błyskawicznej płatności online - z uwagi na duże zainteresowanie zbliżającym się weekendem i małą ilość miejsc, prosimy klienta o uiszczenie zaliczki bądź pełnej kwoty. Powiadomienie o zapłacie przychodzi od razu. Tak samo jak potwierdzenie jej otrzymania przez hotel do klienta, razem z mapą dojazdu do naszego obiektu. Goście dostali plan trasy na srebrnej tacy, a system automatycznie odnotował wpłatę na poczet rezerwacji klienta. I teraz pytanie - jak to się dzieje? Odpowiedź: dzięki funkcjonalnościom programu hotelowego NFHotel.

 

Co zrobić, aby połączyć program NFHotel z płatnościami online?

 

Wystarczy zawarcie umowy z jednym ze wskazanych partnerów - lista może ulegać zmianom, więc prosimy o wcześniejszy kontakt. Po otrzymaniu danych dostępowych od operatora płatności online, w panelu NFHotel uzupełniamy dwa pola i gotowe. Usługa podpięta, już można pobierać pieniądze.

 

Czy płatności online w NFHotel są dodatkowo płatne?

Tylko w bezpłatnej wersji programu. W planach płatnych NFHotel to jedna ze standardowych możliwości. Więcej szczegółów - w naszym cenniku.

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
 • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
 • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
 • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
 • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2022 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności