Krótko i treściwie: SMS-y z NFHotel do gości

Kolejny typ powiadomień dla klientów, z którego mogą korzystać użytkownicy naszego programu hotelowego. Kiedy turysta informowany jest na bieżąco o swojej rezerwacji, hotelarz odnosi podwójną korzyść. Po pierwsze: obiekt zyskuje w oczach gości jako “rzetelna firma”, zaś po drugie: klienci przestają zajmować telefon na recepcji pytaniami w stylu “3 miesiące temu zrobiliśmy u Was rezerwację na wakacje, zapomnieliśmy konkretnej daty przyjazdu - a koniec czerwca tuż tuż”.

Wprawdzie niektórym trudno to sobie wyobrazić, ale w końcówce drugiej dekady XXI stulecia wciąż są jeszcze osoby, które do internetu podchodzą jak przysłowiowy pies do jeża i nie tyle przestały korzystać z poczty elektronicznej, co w ogóle nie założyły sobie skrzynki e-mailowej. A to przecież żaden powód do tego, aby tacy goście pozostawali w stanie dręczącej niepewności co do statusu własnej rezerwacji w wybranym obiekcie noclegowym czy pieniędzy przelanych na poczet zaliczki. Tymczasem jak wynika z licznych badań, m.in. CBOS-u z lipca 2017 r., 92% Polaków aktywnie korzysta z telefonów komórkowych (w tym smartfonów). Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, żeby wysłać odpowiedniego SMS-a. W końcu skoro już ktoś zadzwonił na recepcję żeby zrobić rezerwację, z bardzo dużym prawdopodobieństwem można zakładać że zrobił to z własnego telefonu*.

W NFHotel taką sms-ową wiadomość pisze się i wysyła ekspresowo - a konkretniej półautomatycznie. Nieporównywalnie szybciej niż przy ręcznym wpisywaniu numeru i całej treści. Technicznie rzecz biorąc, wysyłka SMS-ów z poziomu programu hotelowego wygląda praktycznie identycznie jak e-maili. Szablony wiadomości na różne okazje - przede wszystkim z potwierdzeniem rezerwacji - bazują na specjalnych kluczach, które automatycznie pobierają i tworzą treść stosownie do informacji o kliencie/turnusie z bazy danych w programie hotelowym, uzupełnionej choćby w trakcie rozmowy recepcjonisty z potencjalnym gościem.

Naturalnie przygotowany w ten sposób SMS można podejrzeć przed wysłaniem. I w prosty sposób zedytować, np. gdyby wystąpiła konieczność dopisania dodatkowej informacji. Od teraz przy wysyłce powiadomień dla gości z NFHotel użytkownicy programu mają do wyboru trzy warianty: e-mail, SMS oraz obiema drogami - e-mailem i SMS-em jednocześnie.

* ci, którzy nie posiadają telefonu i nie odbierają SMS-ów generalnie nie są potencjalnymi klientami obiektów hotelarsko-turystycznych.

PS Kwestią czasu jest wprowadzenie do NFHotel jakiejś formy należności za SMS-y wysłane z programu hotelowego. Bez owijania w bawełnę: jesteśmy jeszcze zbyt mali, żeby pozwolić sobie na długotrwałe ponoszenie absolutnie wszystkich kosztów związanych z wysyłką wiadomości tekstowych. Jeszcze - z pomocą użytkowników NFHotel możemy sporo urosnąć. Ostateczne decyzje jeszcze przed nami, ale w tej chwili najbardziej prawdopodobna opcja to wprowadzenie programu lojalnościowego. W formie punktowej: hipotetyczne "NFPoints" byłyby dostępne do kupienia, ale też użytkownicy otrzymywaliby je za określone działania - np. skuteczne polecenie naszego programu hotelowego znajomym z branży. Każdy SMS odejmowałby określoną liczbę punktów z puli.
A może Wy macie pomysły, jak powinniśmy rozwiązać kwestię SMS-ów w NFHotel? Jesteśmy otwarci na propozycje!

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
  • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
  • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
  • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
  • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 202 070
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności
homeapartmentenvelopeeyelicenseuserstagphone-handsetphonelaptop-phonechart-barsdiamondearthsmilealarmclockcrossmenucross-circlelayers