Wypróbuj za darmo

Krótko i treściwie: SMS-y z NFHotel do gości

Krótko i treściwie: SMS-y z NFHotel do gości

Kolejny typ powiadomień dla klientów, z którego mogą korzystać użytkownicy naszego programu hotelowego. Kiedy turysta informowany jest na bieżąco o swojej rezerwacji, hotelarz odnosi podwójną korzyść. Po pierwsze: obiekt zyskuje w oczach gości jako “rzetelna firma”, zaś po drugie: klienci przestają zajmować telefon na recepcji pytaniami w stylu “3 miesiące temu zrobiliśmy u Was rezerwację na wakacje, zapomnieliśmy konkretnej daty przyjazdu - a koniec czerwca tuż tuż”.

Wprawdzie niektórym trudno to sobie wyobrazić, ale w końcówce drugiej dekady XXI stulecia wciąż są jeszcze osoby, które do internetu podchodzą jak przysłowiowy pies do jeża i nie tyle przestały korzystać z poczty elektronicznej, co w ogóle nie założyły sobie skrzynki e-mailowej. A to przecież żaden powód do tego, aby tacy goście pozostawali w stanie dręczącej niepewności co do statusu własnej rezerwacji w wybranym obiekcie noclegowym czy pieniędzy przelanych na poczet zaliczki. Tymczasem jak wynika z licznych badań, m.in. CBOS-u z lipca 2017 r., 92% Polaków aktywnie korzysta z telefonów komórkowych (w tym smartfonów). Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, żeby wysłać odpowiedniego SMS-a. W końcu skoro już ktoś zadzwonił na recepcję żeby zrobić rezerwację, z bardzo dużym prawdopodobieństwem można zakładać że zrobił to z własnego telefonu*.

W NFHotel taką sms-ową wiadomość pisze się i wysyła ekspresowo - a konkretniej półautomatycznie. Nieporównywalnie szybciej niż przy ręcznym wpisywaniu numeru i całej treści. Technicznie rzecz biorąc, wysyłka SMS-ów z poziomu programu hotelowego wygląda praktycznie identycznie jak e-maili. Szablony wiadomości na różne okazje - przede wszystkim z potwierdzeniem rezerwacji - bazują na specjalnych kluczach, które automatycznie pobierają i tworzą treść stosownie do informacji o kliencie/turnusie z bazy danych w programie hotelowym, uzupełnionej choćby w trakcie rozmowy recepcjonisty z potencjalnym gościem.

Naturalnie przygotowany w ten sposób SMS można podejrzeć przed wysłaniem. I w prosty sposób zedytować, np. gdyby wystąpiła konieczność dopisania dodatkowej informacji. Od teraz przy wysyłce powiadomień dla gości z NFHotel użytkownicy programu mają do wyboru trzy warianty: e-mail, SMS oraz obiema drogami - e-mailem i SMS-em jednocześnie.

* ci, którzy nie posiadają telefonu i nie odbierają SMS-ów generalnie nie są potencjalnymi klientami obiektów hotelarsko-turystycznych.

PS Kwestią czasu jest wprowadzenie do NFHotel jakiejś formy należności za SMS-y wysłane z programu hotelowego. Bez owijania w bawełnę: jesteśmy jeszcze zbyt mali, żeby pozwolić sobie na długotrwałe ponoszenie absolutnie wszystkich kosztów związanych z wysyłką wiadomości tekstowych. Jeszcze - z pomocą użytkowników NFHotel możemy sporo urosnąć. Ostateczne decyzje jeszcze przed nami, ale w tej chwili najbardziej prawdopodobna opcja to wprowadzenie programu lojalnościowego. W formie punktowej: hipotetyczne "NFPoints" byłyby dostępne do kupienia, ale też użytkownicy otrzymywaliby je za określone działania - np. skuteczne polecenie naszego programu hotelowego znajomym z branży. Każdy SMS odejmowałby określoną liczbę punktów z puli.
A może Wy macie pomysły, jak powinniśmy rozwiązać kwestię SMS-ów w NFHotel? Jesteśmy otwarci na propozycje!

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
 • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
 • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
 • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
 • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów​
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2022 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności