Współpraca z Booking.com bez logowania się do extranet’u

Współpraca z Booking.com bez logowania się do extranet’u

Booking.com - i od razu wiadomo, o co chodzi. O wiodący w branży portal, pozwalający szukającym noclegu na zarezerwowanie pobytu online bez kontaktu z recepcją wybranego hotelu, pensjonatu czy innego obiektu. Rozbudowany system filtrów - region/miejscowość, daty pobytu, liczba osób, dodatkowe udogodnienia, cena, wreszcie opinie klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty i zdążyli ocenić swój pobyt - sprawia, że Booking każdemu wynajdzie obiekt zgodnie z oczekiwaniami. I sprawa najważniejsza: niemal 100-procentowa pewność do aktualności wyświetlonych ofert i błyskawicznego zarezerwowania terminu.

Mniej więcej tak to wygląda z punktu widzenia klienta. Słowem - same superlatywy. Natomiast hotelarzom Booking nie musi się już kojarzyć wyłącznie pozytywnie. I nie dotyczy to wcale prowizji. Booking.com wymaga mnóstwa ręcznego “grzebania” w extranecie z listą wolnych i zajętych pokoi, cenami, terminami itd. A to może się wiązać z nieprzyjemnymi i przykrymi w konsekwencjach sytuacjami.

Łatwo przywołać wizję pełni ruchliwego sezonu, kiedy obiekt ma duże obłożenie, a pokoje sprzedają się wszystkimi drogami: przez recepcję, stronę www, Booking.com i wszelkie inne. Kiedy ostatni wolny pokój nie zejdzie przez Booking, a w natłoku obowiązków zwyczajnie zapomni się go zablokować w extranecie - na portalu będzie on nadal dostępny. Jeśli klient skusi się na taki pokój, nie ma innego wyjścia - rezerwację trzeba odwołać. A Booking.com bardzo tego nie lubi. Poza pobraniem opłaty za rezerwację, trzeba się liczyć z obniżeniem pozycji wyświetlania, a co za tym idzie spadkiem ilości rezerwacji przez Booking.

Channel manager NFHotel sprawia, że takie sytuacje odchodzą w niepamięć. To narzędzie, połączone z programem hotelowym, które całościowo pilnuje kwestii dostępności i zajętości pokoi w portalu. Jesteśmy certyfikowanym partnerem Booking.com, co pozwala nam na dwustronną komunikację Booking.com ↔ NFHotel. Zastosowanie naszego channel managera ułatwia pracę z Bookingiem, eliminując konieczność logowania się do extranetu.

Jak to działa? Wystarczy w hotelowym extranecie wybrać jako narzędzie obsługi channel manager NFHotel. W chwili dokonania rezerwacji przez Booking.com, program hotelowy od razu ją odnotowuje. To samo w drugą stronę - pokój oznaczony w NFHotel jako zajęty jest odpowiednio odhaczany na portalu.

W momencie próby zapisu, NFHotel zawsze ponownie sprawdza zajętość. To rozwiązanie sprawia, że nie ma opcji dokonania podwójnej rezerwacji. Co z anulacjami i zmianami pobytu wprowadzanymi przez klientów. NFHotel ustawi wszystko zgodnie z ich życzeniem, a hotelarza poinformuje o wszystkim w systemie i poprzez sms / e-mail. Nasz channel manager dysponuje jeszcze wieloma innymi przydatnymi możliwościami związanymi z Booking.com, m.in. automatycznie przesyłanie cen po ich zmianie/zapisie, sterowanie ilością udostępnionych portalowi i innym kanałom sprzedaży pokoi czy zablokowanie rezerwacji w szczycie sezonu - użyteczne dla tych, którzy doskonale wiedzą iż poradzą sobie z obłożeniem obiektu bez pośrednictwa Booking.com.

Krótko rzecz ujmując - używanie channel managera integrującego z Booking.com to łańcuch niezaprzeczalnych korzyści:

 • rezerwacje w żaden sposób się nie pokrywają
 • zawsze udostępnione wolne pokoje, co wydatnie wpływa na pozycję w tym ważnym portalu
 • nie trzeba bezustannie logować się do extranetu z każdą nową rezerwacją, a to daje więcej czasu na inne czynności, których w hotelarstwie nigdy nie brakuje

I jeszcze parę informacji praktycznych, odpowiadających na podstawowe pytania:

 • NIE - integracja naszego channel managera nie jest możliwa z oprogramowaniem innych firm.
 • TAK - integracja naszego systemu z Booking.com jest płatna.
 • NIE - nie jest to przesadnie trudne, cały proces jest uproszczony do absolutnego minimum.
 • TAK - na Państwa życzenie zajmiemy się całą konfiguracją.

Zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z cennikiem naszych usług.

 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
 • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
 • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
 • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
 • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2022 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności