Przychody i faktury z NFHotel w jednolitym pliku kontrolnym

A ściślej rzecz ujmując: eksport faktur i rachunków z programu hotelowego do formatu JPK, który zaimportowany do systemu finansowo-księgowego przedsiębiorstwa znacznie przyspieszy przygotowanie jednolitego pliku kontrolnego dla Urzędu Skarbowego (lub innego uprawnionego organu administracji państwowej. Osoba odpowiedzialna za finanse i rozliczenia z fiskusem po prostu kliknie parę razy, zamiast żmudnie wprowadzać każdą fakturę z rezerwacji i innych usług w hotelu z osobna.

NFHotel od dłuższego już czasu pozwala hotelarzom na błyskawiczne wystawianie klientom faktur VAT. W naszym programie hotelowym funkcjonuje również sklep, gdzie do każdego typu oferowanych gościom dodatków gastronomicznych, wypoczynkowych czy jakichkolwiek innych można wprowadzić numer Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, wraz z obowiązującą stawką VAT. W tym również 0% oraz wszelkimi zwolnieniami z podatku. Dlatego od strony ewidencji sprzedaży w swoim obiekcie turystycznym będziecie przygotowani na tip-top.

Niektórzy z Was być może mieli już do czynienia z jednolitym plikiem kontrolnym, obowiązkowo wysyłanym do fiskusa raz w miesiącu. Dzięki NFHotel możecie już zapomnieć o systematycznych, długich wycieczkach do księgowości z całym naręczem ciężkich papierów. Albo wysyłaniu licznych maili z ciężkimi, sprawiającymi spore problemy programom pocztowym załącznikami. Wystarczy teraz wygenerować jeden pliczek z poziomu programu hotelowego, a następnie przekazać go odpowiedniej osobie do szybkiego przerobienia na pełnoprawny JPK_VAT w systemie księgowym, gdzie są już informacje o zakupach z ostatniego miesiąca.

Raporty - faktury z programu hotelowego
Stosowna opcja znajduje się w menu bocznym, w zakładce "Raporty". Tam w sekcji "Faktury" należy wybrać odpowiedni miesiąc. Powyżej wyświetlonej listy znajdują się trzy przyciski - ten odpowiedzialny za wygenerowanie jednolitego pliku kontrolnego za faktury wystawione w programie hotelowym mieści się w prawym rogu. Dokładnie tak, jak widać to na załączonych obrazkach  (kliknij, aby zobaczyć większy rozmiar).

I jeszcze dla formalności małe przypomnienie - jednolity plik kontrolny dotyczący sprzedaży i zakupów objętych podatkiem VAT w przedsiębiorstwie od 1 stycznia 2018 roku muszą przesyłać wszyscy płatnicy VAT. Zawsze do 25. dnia kolejnego miesiąca, czyli rozliczenia za ostatni styczeń należy wysłać w formie elektronicznej najpóźniej do 25 lutego. Niespełnienie tego warunku niechybnie przyniesie dotkliwe skutki. Natomiast od lipca tego roku wszystkie już firmy obejmie kolejny obowiązek, a mianowicie przesyłanie pozostałych typów JPK. Tyle że na wezwanie powołanych do tego organów kontrolnych i instytucji, a nie obligatoryjnie raz na miesiąc. Jednolite pliki kontrolne na żądanie dotyczą zbioru faktur VAT, ewidencji przychodów, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, księgi rachunkowej, wyciągów bankowych oraz magazynu.

A zatem JPK w naszym programie hotelowym ma jeszcze spore pole do dalszego rozwoju. Wprawdzie nie planujemy wzbogacenia NFHotel o całościowy system do prowadzenia księgowości - w każdym razie nie w dającym się już teraz przewidzieć okienku czasowym - ale przygotowanie paru kolejnych struktur jednolitych plików kontrolnych jest jak najbardziej wykonalne. Choćby JPK_FA, JPK_EWP czy JPK_MAG… rzecz jasna kiedy w naszym oprogramowaniu pojawi się moduł magazynowy.

Dajcie znać w komentarzach, jak zapatrujecie się na wprowadzenie kolejnych formatów jednolitego pliku kontrolnego do NFHotel!

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
  • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
  • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
  • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
  • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 202 070
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności
homeapartmentenvelopeeyelicenseuserstagphone-handsetphonelaptop-phonechart-barsdiamondearthsmilealarmclockcrossmenucross-circlelayers