Channel manager NFHotel łączy się z bookingiem w 1 sekundę

Takie właśnie niezwykle obiecujące wyniki osiąga w zaawansowanych testach nowy typ dwukierunkowego połączenia pomiędzy naszym programem hotelowym a największym obecnie serwisem rezerwacyjnym. Innymi słowy, klienci NFHotel mogą już całkowicie zapomnieć o emocjonalnych przebojach i dotkliwych stratach wizerunkowo-finansowych związanych z overbookingiem.

Dla hotelarza nie ma nic gorszego jak nakładające się na siebie rezerwacje z różnych źródeł, tylko dlatego że internauta zabukował sobie turnus pół minuty po tym, kiedy recepcjonista dodał nową rezerwację dla tego samego pokoju. Zwłaszcza w szczycie sezonu, kiedy przenoszenie rezerwacji staje się wybitnie utrudnione.

Jak zatem działa przemodelowane połączenie NFHotel z extranetem bookingu? Program raz na sekundę ściąga z serwisu wszelkie informacje o rezerwacjach. Zarówno nowo zapisane turnusy - wraz z niezbędnymi danymi klienta - jak też wszelkie modyfikacje czy odwołane wyjazdy, zwalniające miejsce na grafiku recepcyjnym w PMS-ie oraz w pozostałych kanałach sprzedaży. Pozostaje tylko przypomnieć, że bookingowi parę sekund zajmuje przygotowanie paczki danych o nowej rezerwacji, którą przekaże channel managerowi po otrzymaniu zapytania z NFHotel (wykonywanego w każdej jednej sekundzie).

Dlatego czas pojawienia się turnusu z booking.com na grafiku hotelowym będzie nieco dłuższy, w granicach 8 s po potwierdzeniu rezerwacji w serwisie przez turystę - tu warto wspomnieć, że średnia dla wszystkich CM-ów wynosi 60 sekund. Przepaść, jak rozklekotana awionetka przy NFHotelowym Sokole Millenium. Co dla hotelarzy równie istotne, nasz system błyskawicznie przesyła dane na temat dostępności i zajętości pokoi. Natychmiast po kliknięciu “Zapisz” w okienku rezerwacji, więc jakąś sekundę po wprowadzeniu jakiejkolwiek zmiany. A skoro tak, to już śmiało da się powiedzieć iż NFHotel tworzy de facto jedną, spójną całość z bookingiem.

Zmianę technologii channel managera podyktowały po pierwsze: troska o najwyższą jakość NFHotel, a po drugie: polityka Booking.com. Nie da się ukryć, że to holenderski gigant dyktuje zasady współpracy - tak hotelarzom, jak też producentom zintegrowanych programów hotelowych. Do końca 2017 roku połączenie synchronizacyjne pomiędzy extranetem a oprogramowaniem hotelarskim funkcjonowało na niemal dokładnie odwrotnych zasadach. To serwis rezerwacyjny ściągał i wysyłał potrzebne mu dane do channel managera - co najwidoczniej było dla takiej wielkiej firmy technicznie zbyt obciążające. Teraz booking przygotowuje wspomnianą wcześniej paczkę danych dla CM-a i czeka, aż ktoś się po nią zgłosi, nie kłopocząc się wysyłką czy aktualizacją dostępności. Wprawdzie większe obciążenie jest teraz po stronie NFHotel, to nasze serwery dają radę :).

I to wprost śpiewająco. Dlatego jeśli ktoś szczyci się tym, że jego system synchronizuje dane z bookingiem nawet co niecałą minutę… to tak naprawdę nie ma się czym chwalić. W połączeniu z Booking.com channel manager NFHotel po prostu nie ma sobie równych. Już wcześniej rezerwacje z programu “zdejmowały” pokój w extranecie po około 10-12 sekundach, zaś rezerwacje z bookingu trafiały na grafik po parunastu, najwyżej dwudziestu kilku sekundach. Teraz poprawiliśmy ten wynik kilkukrotnie, nawet do poziomu jednej sekundy.

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
  • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
  • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
  • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
  • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 202 070
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności
homeapartmentenvelopeeyelicenseuserstagphone-handsetphonelaptop-phonechart-barsdiamondearthsmilealarmclockcrossmenucross-circlelayers