ZADZWOŃ

Channel manager

NF Channel Manager
To narzędzie, które automatycznie aktualizuje ceny oraz dostępność w Booking.com, module rezerwacji on-line (booking engine), portalach NetFactory. Dzięki channel managerowi nie ma konieczności logowania się i aktualizowania dostępności przy każdej nowej rezerwacji.

Jak działa NF Channel Manager?

  • Każda nowa rezerwacja automatycznie pojawia się w programie hotelowym – nie musisz nic robić.
  • Informację o każdej rezerwacji zrobionej przez recepcję portale dostają błyskawicznie – nie musisz nic robić.
  • Jeśli klient np. w Booking.com zmodyfikuje lub anuluje rezerwację – również nie musisz nic robić :)


Dlaczego warto?

  • więcej rezerwacji dzięki bezpiecznemu udostępnianiu wszystkich pokoi
  • błyskawiczna aktualizacja zapewnia brak kłopotliwego overbookingu
  • oszczędzasz czas: rezerwacje same pojawią się w Twoim kalendarzu = nie musisz wpisywać każdej zmiany ręcznie

2 sekundy
Tyle wystarczy na wysłanie informacji do Booking.com o nowej rezerwacji w NFHotel. NF Channel Manager to nieodłączna część naszego systemu hotelowego. Jeden „organizm” NFHotel pozwala na osiąganie najlepszych czasów połączeń i wymiany danych, co redukuje ryzyko zaistnienia overbookingu do absolutnego minimum.

Jak wygląda przyłączenie do NF Channel Manager?
Prace konfiguracyjne bierzemy na siebie. Mapujemy pokoje, plany cenowe, po sprawdzeniu połączenia uruchamiamy je. Tobie pozostaje czysta radość z automatycznie wpadających do programu rezerwacji.

Ile to kosztuje?
Ceny uzależnione są od ilości pokoi, apartamentów, domków, słowem: jednostek noclegowych. A także wykorzystywania opcjonalnych modułów, właśnie takich jak opisywany channel manager czy booking engine. Wstępną wycenę programu hotelowego otrzymasz po wypełnieniu specjalnego formularza.

Jak przetestować NFHotel z booking enginem?
Najpierw uzyskać dostęp do dema oprogramowania, co można zrobić w TYM MIEJSCU. Następnie zapoznać się podstawową instrukcją, załączoną do wiadomości z danymi logowania. Wreszcie sprawdzić program hotelowy w praktyce.

Dowiedz się więcej i zamów:

————————————————————————————————————-
Czym jest channel manager?

Channel manager to rodzaj inteligentnego narzędzia IT, znacznie ułatwiającego pracę i zarządzanie swoją ofertą w sieci, obiektom hotelowym na całym świecie. Na rynku istnieje wiele rodzajów channel manager’ów różnych marek, łączy je jednak wspólne przeznaczenie i cel. W poniższym artykule skupmy się więc właśnie na ogólnej charakterystyce oraz identyfikacji cech i zalet tej usługi.

Zacznijmy od definicji. Channel manager jest usługą, która wyręcza hotel w zarządzaniu cenami i dostępnością na portalach rezerwacyjnych, biurach podróży i swoich stronach www. Innymi słowy, jest to nic innego jak jedno centralne miejsce kontroli wszystkich popularnych kanałów sprzedaży online noclegów, w sieci. W Internecie funkcjonuje bowiem cała masa stron z możliwością wyszukiwania i porównywania noclegów oraz dokonania szybkiej rezerwacji pobytu. Channel manager śledzi natomiast wszystkie te rezerwacje i anulacje rezerwacji, automatycznie aktualizując dostępność pokoi na wszystkich stronach. Aktualizuje również zmiany w ofercie oraz cenach, pozwalając na dynamiczne zarządzanie cenami uzależnionymi od wielu różnych zmiennych, takich jak sezony.

Pojedynczy obiekt, posiadając swoje wizytówki na wielu z tych portali, bez pomocy channel managera zmuszony byłby do nieustannej, ręcznej aktualizacji swojej oferty w oparciu o zmiany dokonane w jednym z kanałów (np. w przypadku dokonania rezerwacji pokoju na jednym z nich). Takie ręczne sterowanie wieloma kanałami online naraz jest zatem bardzo czasochłonne, wymaga ciągłej uwagi i skupienia, uniemożliwia optymalizację przychodów i zysków, a także generować może wiele błędów.

Ważne jest, iż channel manager steruje wszystkimi zmianami w czasie rzeczywistym i obejmując wszystkich pośredników sprzedaży, zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Korzystanie z niego jest przydatne dla obiektów noclegowych różnej wielkości. Sprawdzi się więc zarówno dla hoteli, pojedynczych apartamentów, hosteli, czy dla olbrzymich sieci hotelowych.

Dobry channel Manager, wyposażony w funkcje analityczne dostarcza jednocześnie masę niezbędnych danych służących do optymalizacji swojej oferty, tworzenia efektywnych strategii i planów sprzedażowych oraz wspomagających podejmowanie decyzji. Istnieje także możliwość monitorowania cen i zmian w ofertach pobytowych konkurencji.

Podsumowując, główne korzyści wynikające z korzystania z usług channel managera to kontrola nad dowolną ilością kanałów sprzedaży online jednocześnie, w czasie rzeczywistym, obniżenie kosztów typowo administracyjnych, wzrost sprzedaży, wzrost przychodów i co za tym idzie również zysków oraz dostęp do wielu informacji niezbędnych do tworzenia efektywnych strategii sprzedażowych.

Wiele programów hotelowych zintegrowanych jest z pracą channel managerów. Mając na uwadze wszystkie, wyżej wskazane korzyści, korzystania z tego rodzaju usług, również nowy i niezwykle innowacyjny program hotelowy NFhotel planuje w najbliższym czasie wdrożenie połączenia z channel managerem. To oprogramowanie recepcyjne zyska wówczas jeszcze więcej funkcjonalności i stanie się całkowicie wszechstronne w zarządzaniu każdym obiektem hotelowym.

formularz kontaktowy

Nasza siedziba

ul. Sobieskiego 53
58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092