ZADZWOŃ

Channel manager

Czym jest channel manager?

Channel manager to rodzaj inteligentnego narzędzia IT, znacznie ułatwiającego pracę i zarządzanie swoją ofertą w sieci, obiektom hotelowym na całym świecie. Na rynku istnieje wiele rodzajów channel manager’ów różnych marek, łączy je jednak wspólne przeznaczenie i cel. W poniższym artykule skupmy się więc właśnie na ogólnej charakterystyce oraz identyfikacji cech i zalet tej usługi.

Zacznijmy od definicji. Channel manager jest usługą, która wyręcza hotel w zarządzaniu cenami i dostępnością na portalach rezerwacyjnych, biurach podróży i swoich stronach www. Innymi słowy, jest to nic innego jak jedno centralne miejsce kontroli wszystkich popularnych kanałów sprzedaży online noclegów, w sieci. W Internecie funkcjonuje bowiem cała masa stron z możliwością wyszukiwania i porównywania noclegów oraz dokonania szybkiej rezerwacji pobytu. Channel manager śledzi natomiast wszystkie te rezerwacje i anulacje rezerwacji, automatycznie aktualizując dostępność pokoi na wszystkich stronach. Aktualizuje również zmiany w ofercie oraz cenach, pozwalając na dynamiczne zarządzanie cenami uzależnionymi od wielu różnych zmiennych, takich jak sezony.

Pojedynczy obiekt, posiadając swoje wizytówki na wielu z tych portali, bez pomocy channel managera zmuszony byłby do nieustannej, ręcznej aktualizacji swojej oferty w oparciu o zmiany dokonane w jednym z kanałów (np. w przypadku dokonania rezerwacji pokoju na jednym z nich). Takie ręczne sterowanie wieloma kanałami online naraz jest zatem bardzo czasochłonne, wymaga ciągłej uwagi i skupienia, uniemożliwia optymalizację przychodów i zysków, a także generować może wiele błędów.

Ważne jest, iż channel manager steruje wszystkimi zmianami w czasie rzeczywistym i obejmując wszystkich pośredników sprzedaży, zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Korzystanie z niego jest przydatne dla obiektów noclegowych różnej wielkości. Sprawdzi się więc zarówno dla hoteli, pojedynczych apartamentów, hosteli, czy dla olbrzymich sieci hotelowych.

Dobry channel Manager, wyposażony w funkcje analityczne dostarcza jednocześnie masę niezbędnych danych służących do optymalizacji swojej oferty, tworzenia efektywnych strategii i planów sprzedażowych oraz wspomagających podejmowanie decyzji. Istnieje także możliwość monitorowania cen i zmian w ofertach pobytowych konkurencji.

Podsumowując, główne korzyści wynikające z korzystania z usług channel managera to kontrola nad dowolną ilością kanałów sprzedaży online jednocześnie, w czasie rzeczywistym, obniżenie kosztów typowo administracyjnych, wzrost sprzedaży, wzrost przychodów i co za tym idzie również zysków oraz dostęp do wielu informacji niezbędnych do tworzenia efektywnych strategii sprzedażowych.

Wiele programów hotelowych zintegrowanych jest z pracą channel managerów. Mając na uwadze wszystkie, wyżej wskazane korzyści, korzystania z tego rodzaju usług, również nowy i niezwykle innowacyjny program hotelowy NFhotel planuje w najbliższym czasie wdrożenie połączenia z channel managerem. To oprogramowanie recepcyjne zyska wówczas jeszcze więcej funkcjonalności i stanie się całkowicie wszechstronne w zarządzaniu każdym obiektem hotelowym.

formularz kontaktowy

Nasza siedziba

ul. Sobieskiego 53
58-500 Jelenia Góra

Kontakt

Dane firmy

NETFACTORY Michał Piaścik
ul. Karkonoska 20a, 58-540 Karpacz
NIP: 857-167-56-46 REGON: 020127104
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1560 4990 0092