Wypróbuj za darmo

Moduł faktury

NFHotel umożliwia wystawianie faktur dla dokonanych rezerwacji. Dostępne są faktury proforma, faktury VAT oraz faktury bez VAT(dawne rachunki).

W systemie możesz wystawiać faktury zwykłe, zaliczkowe, końcowe, korekty, duplikaty.

Każdą z faktur można wysłać na e-mail z okna rezerwacji, wydrukować, lub pobrać na dysk.
Program hotelowy z JPK

NFHotel to program hotelowy w pełni gotowy na JPK. Dobra Zmiana™ przyniosła ze sobą sporo mniej lub bardziej udanych nowości w codziennym życiu Polaków i funkcjonowaniu firm. Najwięcej mówi się o podatkach: na pierwszy ogień poszło uszczelnienie VATu przed tzw. karuzelami, a od stycznia 2018 już wszystkie przedsiębiorstwa obowiązywać będzie Jednolity Plik Kontrolny do ewidencji faktur.
W kontaktach hotelarzy z fiskusem może to być prawdziwa rewolucja. Żeby uniknąć ewentualnych nieścisłości księgowych, niezwykle boleśnie uderzających po kieszeni, najlepiej zawczasu zaopatrzyć się w takie oprogramowanie, które z Jednolitym Plikiem Kontrolnym nie będzie miało żadnych problemów. NFHotel może i nie jest systemem dla księgowości, ale łatwe i sprawne wystawianie faktur za szeroko rozumiane usługi turystyczne to jedna z najbardziej podstawowych opcji. Rozwój tej funkcji i dostosowanie jej do nowych wymogów urzędniczych było niezbędnym krokiem. W tej chwili to bodaj jedyny program hotelowy z JPK. Bez wykorzystywania jakichkolwiek zewnętrznych modułów ingerujących w system czy ściągających wrażliwe przecież dane.
Jak to zatem wygląda w praktyce? Wybrać odpowiedni zakres dat, kliknąć stosowną opcję i gotowe. Jednolity Plik Kontrolny z NFHotel zapisywany jest w takim formacie, który odczytają właściwie wszystkie programy stosowane w księgowości. Dzięki temu przed wysyłką JPK do Urzędu Skarbowego istnieje możliwość, żeby najpierw kompetentna osoba jeszcze raz sprawdziła, czy wszystko się zgadza. Ostrożności nigdy za wiele. Tak czy inaczej, korzystanie z programu hotelowego z Jednolitym Plikiem Kontrolnym zdecydowanie ułatwia rozliczenie z fiskusem, kiedy wystarczy jedynie skontrolować poprawność danych, zamiast od początku robić obliczenia i tworzyć niezbędne zestawienia.
Moduł Jednolitego Pliku Kontrolnego NFHotel powstał zgodnie ze wszelkimi zaleceniami i wymogami technicznymi dostępnymi na stronach rządowych oraz instytucji państwowych. Jeśli zatem do końca roku nie nastąpi w tym temacie gwałtowna wolta (cóż, “To Jest Polska!”, nie takie już przeboje fundowano właścicielom firm), właściciele obiektów noclegowych mogą teraz spokojnie sięgać po program hotelowy z JPK spełniającym wszelkie wymogi ustawy.

Urzędu Skarbowego można nie lubić, ale nie ma innego wyjścia: trzeba tańczyć, jak fiskus zagra. Od 2018 roku do repertuaru przygrywek (tudzież zagrywek) US względem każdego już rodzaju przedsiębiorstw włączony będzie Jednolity Plik Kontrolny. W założeniu ma przyspieszyć procedury sprawdzające i zapobiegać nieprawidłowościom finansowym. Akurat hotelarze całe to wprowadzenie JPK mogą przejść całkowicie bezboleśnie - mogą po prostu wdrożyć NFHotel, program hotelowy z Jednolitym Plikiem Kontrolnym.
To rozwiązanie upraszczające wiele spraw. Skoro z poziomu dedykowanego systemu komputerowego wystawia się faktury, generowanie JPK wobec nowych wymogów prawnych stało się wysoce pożądaną funkcją. Zamiast wysyłać osobom odpowiedzialnym za księgowość stos papierów - albo całą masę dokumentów elektronicznych - do opracowania od podstaw, może to być Jednolity Plik Kontrolny z programu hotelowego NFHotel. Dla pewności, żeby fachowcy rzucili okiem na jego zawartość przed wiążącym przesłaniem do stosownego urzędu. Działowi administracji obiektu noclegowego niewątpliwie oszczędzi to sporo pracy i czasu.
JPK sukcesywnie wprowadzany jest od lipca 2016 roku - najpierw dla dużych firm (250 pracowników lub roczny obrót netto w wysokości przekraczającej 50 milionów euro), potem średnich i małych (10-50 zatrudnionych, obrót ≤ 10 mln €), a z pierwszym stycznia 2018 r. również mikroprzedsiębiorstwa będą zobowiązane do comiesięcznego przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego dotyczącego zakupów i sprzedaży objętych podatkiem VAT. Tym samym dla JPK w programie hotelowym będzie to zdecydowanie najistotniejszy element odpowiedzialny za ewidencję faktur.
Natomiast od lipca, na polecenie fiskusa również pozostałych typów Jednolitego Pliku Kontrolnego. Urząd może zażądać jeszcze danych z ksiąg rachunkowych, danych ewidencji przychodów, informacji z wyciągów bankowych, zestawień magazynowych, bilansów dotyczących faktur VAT oraz danych z podatkowej księgi przychodów i rozchodów. To już ewidentnie działka dla kompetentnego działu księgowości. Dlatego też program hotelowy z JPK generuje całość w taki sposób, żeby dało się to zaimportować do oprogramowania księgowego.
Nie należy jednak wykluczać, że bliżej nieokreślonej przyszłości regularnie zyskujący nowe funkcjonalności NFHotel stanie się “kombajnem”, który będzie przyjmował i przetwarzał dosłownie wszystkie dane dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa turystyczno-noclegowego. Wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego do programu Hotelowego to pierwszy, jakże ważny krok w tym kierunku.

Faktury w NFHotel

Dla każdej rezerwacji w NFHotel możesz wystawiać potrzebne klientowi dokumenty.

Po wystawieniu faktury możesz ją załączyć do wysyłanej z systemu wiadomości z informacją o fakturze. Możesz ją również wydrukować, lub po prostu pobrać na dysk plik PDF.

W systemie znajduje się raport faktur z ich ewidencją na wybrany okres, gdzie możesz wydrukować: ewidencję faktur, wszystkie faktury(każda na osobnej stronie).

Aby ułatwić pracę księgowości, system generuje jednolity plik kontrolny - JPK sprzedaży, który można zaimportować do każdego programu księgowego.

Eksport dla księgowości

Jednolity plik kontrolny - JPK sprzedaży pozwoli na wyeksportowanie faktur do pliku XML, w formacie pozwalającym na ich dalszy import w programie księgowym. To wyjątkowo proste - jednym kliknięciem generujesz JPK i wysyłasz na e-mail księgowości. Dodatkowo możliwy export do Excel'a, pliku csv.
Plik JPK
NFHotel generuje jednolity plik kontrolny - JPK sprzedaży, który można zaimportować do każdego programu księgowego.
Załączanie do e-mail
Faktury mogą być wysyłane z systemu jako załączniki dowolnej lub specjalnie przygotowanej wiadomości.
Ewidencja faktur
Wszystkie faktury z wybranego terminu znajdziesz w ewidencji sprzedaży.
W jednym miejscu
Moduł pozwoli Ci na trzymanie w jednym miejscu wszystkiego co związane jest z rezerwacją.

Dostępne typy dokumentów

Faktury VAT
 
Faktury bez VAT (dawne rachunki)
 
Faktury proforma
 
Duplikaty faktur
 
Faktury zaliczkowe
 
Faktury końcowe
 
Korekty faktur
 
Dokument sprzedaży
 
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów​
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2024 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności