Wypróbuj za darmo

Grupowanie sezonów i przyszłe zmiany cennika NFHotel

Grupowanie sezonów i przyszłe zmiany cennika NFHotel

Zbudowanie elastycznego cennika w obiekcie noclegowym stanowi niezbędną konieczność wobec oczekiwań turystów - a jednocześnie nie lada wyzwanie. Trzeba zróżnicować całe mnóstwo rozmaitych czynników: różnice w standardach pokoi, porę roku, rozmaite święta i inne okazje do zrobienia sobie dłuższego wolnego, sytuacje w rodzaju dostawek dla małych dzieci czy zakwaterowania pary w pokoju trzyosobowym… Dzięki możliwości zgrupowania sezonów NFHotel robi krok naprzód w kierunku uproszczenia wszelkich modyfikacji w cenniku.

Program hotelowy ma być z założenia pierwszym i jedynym miejscem, w którym hotelarz dokonuje zmian w cenach za pobyt. W taki sposób, żeby jedna sekcja pozwalała edytować cenniki wszystkich kanałów sprzedaży - rezerwacji internetowych, portali turystycznych, wreszcie dla recepcjonistów odbierających telefony. I jeśli ktoś ma taką politykę, to ustalać inne ceny dla klientów bezpośrednich, inne (stosownie wyższe) dla turystów korzystających z serwisów OTA. Jak łatwo się domyślić, jest cała masa zależności do ogarnięcia w ramach jednego systemu.

Grupy sezonów

Mamy pełną świadomość faktu, że NFHotel ma jeszcze sporo miejsca na konkretne udogodnienia w tym zakresie. Dlatego nieustannie rozwijamy oprogramowanie, cały czas wsłuchując się w rzeczowe opinie klientów. Przykładowym rezultatem takiego podejścia będzie przeprojektowanie zakładki “Cennik”. Pierwszą jaskółką dobrej zmiany jest opcja grupowania sezonów. Wielu hotelarzy stosuje sezony - np. niski, średni i wysoki - a każdy z nich występuje częściej niż raz w roku. Choćby w górach, pod względem turystycznej frekwencji bardzo dobre są zarówno wakacje, jak też ferie zimowe czy okres bożonarodzeniowo-sylwestrowy. Każdy taki “czas żniw” da się teraz zgrupować - wystarczy zmienić ceny w ramach jednego sezonu, żeby wprowadzić nowy cennik dla każdego okresu w danej grupie. A decyzja o tym, czy za pobyt w sezonie wysokim latem żądać tyle samo, co za zimowy sezon wysoki, należy tylko i wyłącznie do hotelarza.

Co przyniesie przyszłość?

A z ciekawszych planów na rozwój NFHotel i zmianach, które czekają zakładkę do ustalania cen - w tej materii szykujemy parę interesujących rzeczy. Pierwszą z nich jest wdrożenie tabelek na wzór extranetu w Booking.com. Rzecz jasna dzięki naszemu channel managerowi nie trzeba się już logować do swojego panelu w serwisie. Jak jednak wskazywali nam hotelarze, akurat edycja cennika w portalu rezerwacyjnym przebiega w miarę łatwo i intuicyjnie. Dlatego mamy zamiar skorzystać z takiego rozwiązania, które klienci zdążyli już dobrze poznać i czują się z nim swobodnie. Dzięki temu każdy użytkownik spokojnie sam zedytuje ceny, co będzie o wiele szybsze niż każdorazowe zwracanie się z prośbą do pomocy technicznej NFHotel.

Druga sprawa to automatyczne modyfikowanie cen w zależności od obłożenia. Przykładowo: jeśli już kilka miesięcy przed wakacjami terminy na lato wyprzedają się na pniu, warto trochę podnieść cenę za pokój. Powiedzmy o 10% przy ¾ zajętych miejsc. A jeśli Boże Narodzenie zapowiada się na chudy okres, nie zaszkodzi sprawdzić jak będą się sprzedawać pakiety tańsze o przykładowo 7,5% albo 50 zł od osoby. W ten sposób NFHotel sam będzie reagował na dynamicznie zmieniającą się sytuację, rzecz jasna zgodnie z wcześniej ustalonymi przez hotelarza zasadami.

A kiedy dokładnie te nowości pojawią się w programie hotelowym? Na ten moment nie sposób podać precyzyjnych terminów - obowiązująca data wypuszczenia to “when it’s done”. Warto śledzić nasz facebookowy profil oraz regularnie zaglądać na bloga, żeby być na bieżąco z kolejnymi wersjami NFHotel i praktycznymi funkcjonalnościami, jakie regularnie pojawiają się w naszym oprogramowaniu. Dajcie nam znać, co myślicie o powyższych pomysłach!

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
 • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
 • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
 • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
 • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów​
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2022 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności