Wypróbuj za darmo

Dzień z życia pensjonatu, czyli jak zapanować nad przyjazdami i wyjazdami?

Dzień z życia pensjonatu, czyli jak zapanować nad przyjazdami i wyjazdami?

Chyba każdy Hotelarz doskonale wie, że dni na które zaplanowane jest sporo przyjazdów należą do tych “najgorętszych”. Najbardziej odczuwalne jest to w typowo turystycznych kurortach, gdzie mamy do czynienia z “wymianami”. Wówczas wymienić się może nawet większość gości opuszczających obiekt, z tymi którzy dopiero przyjechali, zajmując te same pokoje co poprzednicy. Jak więc sobie z tym poradzić? Postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym tekście...

Często, tego typu zamieszanie zaczyna się już od samego rana, kiedy to pierwsi goście wyjeżdżają po wczesnym śniadaniu, aby uniknąć korków w trasie. Oczywiście zdarza się, że ich odprawa idzie bardzo sprawnie, natomiast nie rzadko również, przy recepcji ustawia się cała kolejka klientów i wszystkim spieszno jest do opuszczenia obiektu i jak najszybszego wyruszenia w drogę. W dodatku częstym zjawiskiem jest rozliczanie się klientów za cały pobyt dopiero w dniu wyjazdu, wtedy jest niestety nieco więcej formalności do wypełnienia na pożegnanie.

W obliczu takich sytuacji, hotelarze starają się jak najlepiej przygotowywać na “wymiany” gości, sporządzając listy wyjazdów i przyjazdów i wcześniej rozliczając rachunki za pobyty. Pomimo tych starań ciężko jest jednak uniknąć zapomnienia o jakichś “drobiazgach”, za których należność czasem nie wypada się już upominać po wyjeździe klientów. Często nie są to duże kwoty, jednak w podliczeniu rocznym uzbierać się z tego może całkiem wysoka sumka.

Kolejną dobrze znaną sytuacją jest pojawianie się nowych gości już z samego rana, jeszcze przed rozpoczęciem doby hotelowej. Wówczas oczywiście dokłada się wszelkich starań aby zakwaterować ich w pokojach, w pierwszej kolejności. Po wyjeździe poprzednich gości, pokoje przeznaczone są jednak do wcześniejszego przygotowania. Przyjezdnych natomiast należy przywitać i zameldować. Nie ma więc żadnych wątpliwości co do tego, że wzorowa organizacja pracy, w dni takie jak ten opisany jest niezwykle istotna.

 

W odpowiedzi na powyżej przytoczone sytuacje, które jak wiemy wcale nie są wyssane z palca, przychodzi funkcja pełnej kontroli przyjazdów/wyjazdów, w jaką wyposażony jest NFHotel. Oto lista czynności jakich dokonuje program:

Dla gości wyjeżdżających:

 • przygotowywana codziennie, automatyczna lista gości wyjeżdżających;
 • wymeldowanie gościa jednym kliknięciem w momencie oddania kluczy, co skutkuje wyświetleniem się komunikatu o konieczności uporządkowania danego pokoju, przed przyjazdem kolejnych klientów;
 • błyskawiczny i dyskretny podgląd nieuregulowanych należności, poprzez oznaczenie ich przez program kolorem czerwonym - po jednym kliknięciu, przejście do konkretnej rezerwacji z opisem co zostało nieopłacone;

Dla gości przyjeżdżających:

 • przygotowywana codziennie, automatyczna lista gości przyjeżdżających;
 • przejście do każdej rezerwacji jednym kliknięciem. Błyskawiczne zameldowanie lub nadanie statusu “gość w hotelu”. Tym sposobem gość, od razu po przyjeździe może rozgościć się w swoim pokoju, odstawić walizki, odświeżyć się i dopiero po tym dopełnić wszelkich pozostałych formalności w recepcji.

 

Podsumowując, korzystając z NFHotel:

 • nie zapomnimy o rozliczeniu pobytu żadnego klienta;
 • błyskawicznie podejrzymy, do którego pokoju przyjechali goście (bez przeszukiwania grafiku - alfabetyczna segregacja po nazwisku);
 • szybko zostaniemy poinformowani przez program, o konieczności posprzątania zwolnionego pokoju;
 • znacznie przyspieszymy obsługę każdego z gości.


Przyznasz, że brzmi to całkiem interesująco?

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Dowiedz się:
 • jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
 • jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
 • czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
 • jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Anna Piaścik
 

Pobierz bezpłatny poradnik z niezbędnymi elementami potwierdzenia rezerwacji

Sięgnij po darmową wiedzę!
Dowiedz się:
jak zrobić dobre wrażenie na gościach i przedstawić dokładne informacje na temat ich pobytu w przejrzysty sposób
jak powinno wyglądać potwierdzenie rezerwacji na miarę XXI wieku
czego nie może zabraknąć w prawidłowym potwierdzeniu rezerwacji
jak ograniczyć ryzyko, że znów się pomylisz, lub o czymś zapomnisz
Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od NFHotel.
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.
Dołącz już dziś do zadowolonych klientów​
 • "Przejście na NFHotel z innego systemu to była dobra decyzja. Program zawsze dostępny, nowe możliwości są wdrażane chyba co tydzień. Klika ulepszeń pojawiło się na naszą prośbę. Co jest dla nas niezwykle ważne - zawsze można liczyć na pomoc techniczną."
  Laola SPA w Pobierowie
  Laola Spa
  Pobierowo
 • "Decyzja o wyborze systemu NFHotel była "strzałem w dziesiątkę". Program pozwolił nam zebrać wszystkie obiekty w jedną całość, aby integralnie nimi zarządzać, a ze względu na ich różnorodność, było to nie lada wyzwanie. Szeroki wachlarz możliwości tego narzędzia, bardzo pomaga nam w codziennej pracy, zarówno pod względem obsługi gości, jak rozliczeń finansowych dla właścicieli, czy współpracy z działem technicznym.
  System jest wciąż unowocześniany zgodnie z naszymi uwagami, wprowadzane są poprawki i ulepszenia. Dział pomocy technicznej nigdy nas nie zawiódł, działa błyskawicznie. Polecamy każdemu, kto szuka konkretnego narzędzia do prowadzenia obiektów branży turystycznej."
  Jantar Apartamenty w Kołobrzegu
  JANTAR apartamenty
  Kołobrzeg
 • "Pracę na systemie NFHotel rozpoczęliśmy już kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie znajdowało się zaledwie 20 apartamentów. Dziś zarządzamy przeszło 140 lokalami, a NFHotel jest niezastąpionym narzędziem pracy. Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój firmy. NFHotel dostosowuje się do naszych potrzeb, nieustannie wdrażane są nowe funkcjonalności. Program jest łatwy i intuicyjny, zaspokoi nawet najbardziej wymagających. I co ważne, firma reaguje błyskawicznie na wszelkie sugestie czy zgłoszenia. Z dużą starannością otoczono nas opieką, dzięki której wysoko cenimy sobie współpracę. Gratulujemy świetnej organizacji pracy i profesjonalizmu."
  Apartamenty Wonder Home w Karpaczu
  Wonder Home
  Karpacz
 • "Szukaliśmy programu łatwego w obsłudze, intuicyjnego. I taki właśnie jest NFHotel. Użytkujemy go już ponad rok.
  Program zawsze dostępny, bardzo dobre wsparcie techniczne."
  Harmony House w Świnoujściu
  Harmony House
  Świnoujście
 • "Prostota i intuicyjność to główne atuty programu, dzięki nim można sprawnie zarządzać rezerwacjami grupowymi oraz generować różnego rodzaju raporty. Dodatkowym atutem jest wsparcie twórców. Z czystym sumieniem polecamy NFHotel."
  Soleil Resort & SPA w Rewalu
  Soleil Resort & SPA
  Rewal
 • "Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z NFHotel. Wysoka kultura osobista i kompetencje właściciela firmy.
  Bardzo dobry kontakt z pomocą techniczną i szybki czas reakcji. PMS i Chanel manager + Booking Engine działają bardzo dobrze i cały czas firma pracuje nad nowymi funkcjonalnościami.
  Dla mnie ważne jest, że NFHotel słucha potrzeb Hotelarza i co jest ważne firma rozumie i 'mówi językiem Hotelarza J'. NFHotel – to mój bardzo dobry wybór."
  Willa Sudety w Kudowie-Zdroju
  Willa Sudety
  Kudowa-Zdrój
Wystartuj
Skontaktuj sie z nami
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu.
+48 534 516 556
info@nfhotel.pl
Pobierz aplikację
Załóż konto w NFHotel i używaj programu dzięki wygodnej dzięki aplikacji. Nie masz jeszcze aplikacji? Ściągnij ją i korzystaj za darmo!
© 2022 NFHotel Sp. z o.o. | Dane firmyPolityka prywatności